Öğretim Kursu

Öğretim Kursları, öğretimde etkin eğitim merkezidir.

Öğretim Kursları, sadece öğrenci sayısının az olduğu Kurs demek değil aynı zamanda öğretimde maksimum performansın sağlanabilmesi için, eğitimin genelden özele indirgenilmesidir. Bir kurumun “Öğretim Kursu” olabilmesi için az kişili sınıflarda bireysel eğitimin yanı sıra her öğrenci ile bireysel ilgilenebilecek geniş ve alanında uzman bir kadroya ihtiyaç vardır.

Öğretim Kursu; öğrencinin bulunduğu sınıfa ve eksiklerine göre programların hazırlandığı, Öğrencilerin eksiklerinin profesyonel ölçme-değerlendirme uzmanları tarafından tespit edilip, sınıf derslerinin yanında birebir yapılan ek özel derslerle konusal bütünlüğün sağlandığı yerlerdir.

Öğretim Kursu kalıplaşmış rehberlikten uzak etkin rehberlik demektir. Profesyonel Eğitim Koçluğu, Mesleksel Rehberlik, Motivasyon ve Stres Yönetimi, Doğru ve Verimli Ders Çalışma Sistemi üzerindeki çalışmalar etkin rehberliğin Öğretim Kursunun en önemli yapı taşlarıdır.

Öğretim Kursu öğrencilerin mesleksel hedeflerinin belirlendikten sonra , meslek ve hedef odaklı programlar öğrenciyi başarıya taşır.

Öğretim Kursu İle Klasik Kurs Farklılıkları
Az Kişili Sınıflarda Etkin Eğitim Kalabalık Sınıflarda Genel Eğitim
Bireysel Programlar Kalıplaşmış Genel Programlar
Etkin Nitelikli Rehberlik Sistemi Kalıplaşmış İşlevsiz Rehberlik Sistemi
Program Dersleri Yanında Birebir Özel Ders İmkanı Program Derslerinin Yanında Etüt Sistemiyle Öğrencinin Boşa Zaman Geçirmesi
Profesyonel Ölçme-Değerlendirme Sistemiyle Öğrencinin En İyi Şekilde Analiz Edilmesi Öğrenciyi Tanımadan İsmen Yapılan Değerlendirme Sistemi
Her Öğrenciye Eşit İmkanlar Başarılı Burslu Öğrenci Başarısız Burssuz Öğrenci Modeli

Nişantaşı Kursları ve Öğretim Kursu dersek; Nişantaşı Kursları bu konuda Türkiye’nin gerçek anlamda ilk Öğretim Kursudur.

  • 8-10-12 kişilik sınıflarda Sınav ya da Okula Hazırlık Programlarda yoğun sınıf ders programlarıyla,
  • Alanlarında uzmanlaşmış profesyonel eğitim kadrosuyla,
  • Ücretsiz özel ders imkanıyla,
  • Etkili ölçme-değerlendirme sistemiyle,
  • Öğretene kadar zorunlu tekrar dersleriyle,
  • Her hafta Konu Tarama Sınavları, Deneme Sınavları ve yıl içinde yoğun Türkiye geneli sınavlarıyla,
  • Uzmanlar tarafından verilen ”Eğitim Koçluğu”yla
  • Etkin rehberlik ve mesleksel rehberlik sistemiyle, Öğretim Kurslarının geldiği son noktadır.

İlklerin adresi!